+38-093-283-60-82
ГоловнаОплата та доставкаСервісний центрБлогГарантіяКонтакти
RU UA

Людина та вода.

0 відгуків.

Сторінку створено 30.08.15

Найпростіше з'єднання водню та кисню – таке позначення дає хімічна енциклопедія. Проте, ще до ХІХ ст., вчені не знали, що вода є хімічною сполукою та вважали її цілісним хімічним елементом. Тільки в 1805 р. Олександром Гумбольдтом і Жозефом Луї Гей-Люссаком було встановлено, що вода складається з молекул, з яких кожна містить два атоми водню (H2) і один атом кисню (O), а значна частина відкриттів у хімії відбулася саме з- за вивчення водних розчинів - оскільки вода, найпоширеніший у природі розчинник.
Прісна вода землі, становить 2,5% всіх світових запасів, вся решта маси води - це моря і океани. Також потрібно враховувати, що 75% прісної води зберігається, в гірських льодовиках, полярних шапках, айсбергах і т.д., ще 24% зберігаються під землею, в особі ґрунтових вод, і 0.5% розкидане у ґрунті, у вигляді вологи.


Однак усі ці ресурси, на жаль, вже далеко не найвищої якості. Кількість води Землі змінюється, змінюються лише її агрегатное стан. У води, що випала на сушу у вигляді дощу, існує 2 шляхи: в 1-му варіанті, вона, збираючись в струмки і річки, впадає в озера або водосховища, в другому випадку, вода просочуючись крізь грунт, заповнює запаси грунтових вод. Поверхневі (водосховища) та ґрунтові води є головними джерелами водопостачання.


Обидва дані джерела мають ряд проблем. Стан і якість з відкритого джерела, безпосередньо залежить від опадів та їх кількості, і звичайно від екології в самому регіоні. Опади, що випали, несуть із собою нерозчинені частинки.З океану надходять іони натрію, кальцію, магнію та калію. Промислова галузь, що викидає в атмосферу свого роду «коктейль», з органічних розчинників та оксидів азоту та сірки.


Значна частина талої та дощової води проникає у ґрунт, де розчиняє органічні речовини, що містяться у ґрунтовому шарі. Природа створила свого роду фільтр - глинясті, піщані, вапнякові шари, що знаходяться глибше, фільтрують органічні в-ва, але в той же час з водою відбувається процес насичення солями. Як правило, у грунтових водах містяться - кальцій, магній, залізо і т.д.

Коментарі/відгуки

Поки що немає коментарів