Іонообмінна смола у фільтрах для води. Властивості та опис
0 відгуків.Сторінку створено 09.07.22
Іонообмінна смола – синтетичний органічний матеріал – тривимірна макропориста гелева структура заснована на високомолекулярних сполуках, що містять функціональні групи основної чи кислотної природи, здатні до реакції обміну іонами.
Самі іонообмінні смоли використовують для фільтрації води приблизно з 60-х років минулого століття. Широкого поширення вони набули з 90-х років і сьогодні вже складно уявити триступінчастий фільтр без іонообмінної смоли. Іонообмінні смоли є твердими полімерами, здатними в іонному обміні у водних розчинах. У системах очищення води використовуються катіонообмінні смоли або, як їх ще називають, катіоніти. Катіонообмінні смоли використовуються для пом'якшення води. Як це відбувається?
Досить часто вода має певну карбонатну твердість. При великому вмісті солей жорсткості у воді, на трубах та водонагрівальних приладах утворюється накип. Завдання іонообмінної смоли усунути причину утворення накипу. Тобто. усунути магній та кальцій з води. Іонообмінна смола містить у собі іони натрію. Під час контакту з водою смола вбирає іони магнію і кальцію, а віддає іони натрію. Натрій безпечний для водонагрівальної техніки. У сфері водоочищення використовуються спеціальні марки іонообмінних смол, які усувають також важкі метали, залізо та марганець із води. Розумно було б припустити, що іонообмінна смола має якийсь ресурс. Так, має ресурс безпосередньо залежить від жорсткості вихідної води. Чим вища жорсткість, тим менший ресурс модуля.Однак іонообмінна смола є унікальним матеріалом, який можна відновити для подальшого використання.
іонообмінна смола для фільтрів для води
Як тільки стає зрозуміло, що картридж з іонообмінною смолою втратив свої здатності, що фільтрують, можна зробити його регенерацію.
Самі іонообмінні смоли використовують для фільтрації води приблизно з 60-х років минулого століття. Широкого поширення вони набули з 90-х років і сьогодні вже складно уявити триступінчастий фільтр без іонообмінної смоли. Регенерація – це відновлення фільтруючих властивостей модуля. Оскільки під час процесу іонообміну провадиться заміна іонів солей жорсткості на іони натрію – відновлювати картридж необхідно звичайною кухонною сіллю. Адже вона складається із натрію.
Картридж поринає в концентрований розчин солі і після деякого часу знову готовий до експлуатації. Смоли, які використовують у фільтрах для води, є харчовими і допущені до контакту з харчовими продуктами.
Коментарі/відгуки
Поки що немає коментарів