+38-093-283-60-82
ГоловнаОплата та доставкаСервісний центрБлогГарантіяКонтакти
RU UA

Як перевірити воду в домашніх умовах?

0 відгуків.

Сторінку створено 09.07.22

стакан с идеально чистой водойНавіть до ворожки ходити не треба, щоб зрозуміти - якість води, яку поставляють у наші будинки по міських трубах не найвищої якості. Проте люди, які наївно вважають, що саме у них вода хороша. Вона ж прозора, у ній нічого немає тощо. Але чудес не буває, а в нашій країні, де екологічна ситуація не найстабільніша, тим більше.

Багато хто виходить укладаючи договори з компаніями, які привозять воду або купують собі фільтри для очищення води. Наша стаття для людей, які ще на стадії роздумів про необхідність такої покупки. Давайте проведемо кілька нескладних експериментів у домашніх умовах, щоб у нас склалося уявлення про якість води у крані.

Насамперед необхідно упереджено оцінити якість води на смак, колір та запах. Візьміть прозору та чисту склянку, наберіть у неї воду з-під крана. Вже можна починати, уважно придивіться до води. Відсутність якогось видимого осаду дозволить зробити наступний крок в оцінці якості. Спробуйте воду на смак. Якщо відсутні навіть ледь помітні смаки та запахи, таку воду можна вживати, але тільки після того, як ви уважно постараєтеся згадати, а є й поблизу від вас якісь промислові підприємства? Якщо все ж таки таких немає - пити воду можна. Як бути, якщо виявлені якісь любо присмаки і запахи? Солодкуватий смак скаже про наявність у воді групи небезпечних отруйних речовин – нітратів. Червоно-зелений відтінок разом із солонуватим і гіркуватим присмаком і запахом хлору, сірководню тощо повідомить вам про, природно, непридатність води до вживання.

Далі якість води можна оцінити за кількістю сухого залишку. Можна крапнути трохи води на звичайне дзеркальце і дочекатися, поки вода висохне. На поверхні дзеркальця залишиться сухий залишок. За його кількістю можна оцінити кількість домішок у воді. Жорсткість води можна визначити випаривши невелику кількість води. Візьміть посуд із прозорого скла і випаруйте в ньому невелику кількість води. Такий тест швидше дасть уявлення про кількість домішок у воді.

Вода под микроскопом. А на вид была такой чистой

Воду можна набрати в чисту прозору ємність і поставити хоча б на 2-3 дні.

Якщо на поверхні води з'явиться масляниста плівка, стінки покриються зеленим нальотом, а сама вода стане каламутною – таку воду нерекомендується вживати. Але якщо вода залишилася прозорою, не має осаду та стінки судини чисті – вітаємо – ваша вода чиста.


Дані рекомендації дозволять вам побачити уявлення про стан води. На жаль, у нашій країні практично в кожному регіоні існують ті чи інші проблеми з водою. Тому розраховувати на добрі результати не доводиться. Навіть при отриманні позитивного результату під час всіх описаних дослідів не варто бути впевненим як вода на 100%. Повну картину можна дізнатися тільки після лабораторних досліджень води.

Коментарі/відгуки

Поки що немає коментарів