+38-093-283-60-82
ГоловнаОплата та доставкаСервісний центрБлогГарантіяКонтакти
RU UA

Очищення води-питання та відповіді

0 відгуків.

Сторінку створено 08.07.22

У сфері побутових фільтрів для води, як і в інших галузях, з'являються технічні нововведення, які підвищують надійність і якість продукції. Так компанія«Гейзер & raquo; представила проточну систему потрійного очищення під назвою Гейзер 3 Біо.
компанія «Гейзер» відома тим, що випустила на ринок принципово новий фільтруючий матеріал нового покоління, який не має аналогів. Називається цей матеріал Арагон. Він являє собою іонообмінний фільтруючий матеріал, створений на основі полімерів з просторово-глобулярної структурою. Це дозволяє в одному картриджі реалізувати відразу три методи фільтрації: механічний, сорбційний і іонообмінний. Саме на основі такого матеріалу був створений Арагон Біо, який здатний комплексно очистити воду від механічних, хімічний, органічних домішок і на 100% видалити бактерії і віруси. Це стало можливим завдяки особливій біоцидної добавці в складі фільтруючого матеріалу картриджа Арагон Біо. Іонообмінні властивості картриджа Арагон Біо підсилює картридж БС з іонообмінної смолою харчового класу. Вона значно знижує кількість солей жорсткості у воді, які призводять до утворення накипу.
Так само в систему очищення Гейзер 3 Біо входить картридж ММВ, який виконаний з вуглецевого волокна з великою поверхнею і високою швидкістю поглинання. Цей картридж служить для видалення залишкового хлору, хлорорганіки, а так само для кондиціонування води. Тобто покращує колір, запах і смак води. Явною перевагою на тлі звичайного вугільного картриджа є збільшений термін служби і підвищена сорбція забруднень таке поєднання картриджів в системі Гейзер 3 Біо дозволяє вживати воду після фільтра без кип'ятіння. Даний факт підтвердили державні органи контролю якості. Небувалий результат для триступеневих систем. Система Гейзер 3 Біо укомплектована стаціонарним краном для чистої води в стилі Hi-Tech, а так само всіма необхідними фітингами для монтажу. Всі з'єднання виконані за стандартом John Guest (швидкознімне з'єднання). Фільтр здатний витримувати гідроудари до 25 атмосфер, що значно виділяє його серед інших систем. Рекомендована швидкість фільтрації до 3 л/хв.Робочий тиск від 0.5 атм.


3) у чому принципова відмінність роботи проточних фільтрів і зворотноосмотичних систем, переваги і слабкі сторони кожного з типів систем.

Основним методом фільтрації в проточних системах є сорбція фільтруючим матеріалом шкідливих речовин і домішок у воді. На жаль забезпечити високу ступінь очищення такі фільтри можуть далеко не завжди.
У системах зворотного осмосу серцем установки є напівпроникна обратноосмотическая мембрана. Вона являє собою плівку, поверхня якої поцяткована порами. Розмір пір збігається з розміром молекул води. Всім відомо, з курсу хімії, що молекули води є найменшими, тому що складові елементи її знаходяться на початку таблиці Менделєєва. Відповідно молекули інших речовин більше за розміром і вже не проходять через пори мембрани. Тобто. мембрана затримає практично всі відомі забруднення аж до бактерій і вірусів. Цим забезпечується висока ефективність зворотноосмотичних систем. однак використовувати системи зворотного осмосу можна тільки в місцях, де тиск води досягає 3 атм. В такому випадку можливий варіант системи з підвищує насосом, який робить систему дорожче. Так само на сьогоднішній день існує безліч суперечок про шкоду і користь води після зворотного осмосу. Високий ступінь демінералізації робить воду мертвою на думку деяких людей. Для таких випадків є системи, укомплектовані додатковим мінералізатором. явною перевагою зворотноосмотичних систем в порівнянні з проточними системами очищення є наявність накопичувального бака, де збирається відфільтрована вода і зберігається під тиском. І навіть якщо у вас відключили воду ( що в нашому суспільстві трапляється із завидною регулярність), то у вас завжди є в наявності до 10 літрів очищеної води під тиском.. на жаль в наш час багато хто думає, що купивши проточну систему вони позбудуться від накипу. Проточні системи покликані знижувати вміст солей жорсткості, що призводять до утворення накипу, а не видаляти їх зовсім.
а ось системи зворотного осмосу гарантовано позбавлять вас від цих самих солей жорсткості, і як наслідок, від накипу. < br />термін служби фільтрів проточних систем до 1 року. < br />системи зворотного осмосу вимагають заміни передфільтрів і постфільтру раз на рік. А заміну мембрани всього лише раз в 3 роки. Оскільки вартість передфільтрів не велика, це робить системи зворотного осмосу вкрай економічними.

4) ступені фільтрації питної води, нові технологічні рішення.

Ступені фільтрації в системах очищення води, як правило, стандартні. 
практично у всіх системах в ролі фільтра на першому ступені виступає картридж зі спіненого поліпропілену. Він очищає воду від нерозчинних домішок таких як: пісок, глина, іржа. Картриджі саме з цього матеріалу відрізняються доступною ціною. однак існує думка, що картриджі з поліпропіленової нитки справляються з цим завданням краще. Так само застосовуються фільтри багаторазового використання. Зазвичай вони виконані з пластикової сітки або у вигляді сітки з нержавіючої сталі. 
Для зниження жорсткості води використовується іонообмінна смола. Для систем очищення води використовуються виключно високоякісні іонообмінні смоли, які пройшли всілякі тестування і допущені до контакту з питною водою. Матеріал являє собою дрібні гранули, які містять в собі Na. Жорсткість води визначається вмістом в ній солей жорсткості (карбонат кальцію і магнію). 
У момент коли вода стикається з гранулами смоли, відбувається іонний обмін. Смола поглинає карбонат кальцію і магній. В замін віддає Na. Останній є абсолютно нешкідливим і не має запаху. Цікаво так само те, що іонообмінні смоли підлягають регенерації. Робиться це в домашніх умовах без спеціальних реагентів.далі воду необхідно позбавити від хлору, хлорорганіки, пестицидів, нафтопродуктів та ін цю функцію бере на себе вугілля. На світовому ринку зустрічається вугілля переважно з кокосової шкаралупи. Він володіє оптимальними характеристиками і ціною. У системах фільтрації вугілля може бути гранульованим або пресованим. 
так само існують картриджі з, так званого, вуглецевого волокна. Площа торкання води з поверхнею фільтруючого матеріалу в таких картриджах значно підвищена. Здатність поглинати шкідливі речовини значно вище, ніж у звичайного вугільного фільтра.
Вугільні картриджі, встановлюють на останньому місці, тому що. вони здійснюють фінішну очистку від механічних домішок і здійснюють кондиціонування води. Тобто покращують колір смак і запах води.
Три описані ступені очищення води широко використовуються в сучасному світі в проточних системах. Багатьом достатньо і цього. Однак існує маса рішень щодо поліпшення ступеня очищення. У тому числі використання обратноосмотической мембрани, принцип роботи якої описаний вище.
На сьогоднішній день кожен великий виробник фільтрів прагне використовувати власні досягнення в сфері очищення води. Кожен з них перевершує стандартні методи очищення води в тому чи іншому аспекті. Тому при виборі системи очищення води враховуйте якість води на вході і пропоновані вимоги до очищеної води.

5) що треба враховувати при виборі фільтраційної системи для очищення питної води в квартирі, які існують підводні камені, спірні моменти?

При виборі системи фільтрації води необхідно керуватися наступними рекомендаціями:

Зазвичай при покупці будь-якої речі багато орієнтуються на її зовнішній вигляд. Не є винятком і фільтр для води. Звичайно, важко не погодитися з тим, що дизайн має велике значення. Адже мало кому хочеться зіпсувати інтер'єр своєї кухні громіздким, негарним приладом. Однак в даному випадку зовнішність хоч і грає важливу роль, але не є визначальним фактором для покупки. Набагато важливіше & mdash; результат у вигляді чистої води.

1. Від яких шкідливих речовин ви хочете очистити воду? Наприклад, це можуть бути хлор, залізо або органічні сполуки. А може вода занадто жорстка і її потрібно пом'якшити? Від відповіді залежить вибір фільтруючого елемента.
2. Кількість споживаної води в день, місяць, рік? Якщо багато, то слід звернути увагу на фільтри з хорошою швидкістю очищення, та й добре, якщо їх змінні картриджі не треба буде часто міняти.
3. Де плануєте встановлювати фільтр: на мийці або під мийкою? Треба зауважити, що системи, що встановлюються під мийку, як правило, ефективніше очищають воду від шкідливих домішок, за рахунок своїх розмірів.

При виборі стаціонарних фільтрів треба враховувати, що в мийці або в стільниці поруч доведеться робити отвір. Якщо мийка з натурального каменю, то попередньо необхідно викликати майстрів, які встановлювали мийку, щоб вони зробили отвір для крана з чистою водою. якщо ж мова йде про обратноосмотической системі, необхідно знати тиск в системі водопостачання, оскільки від цього безпосередньо залежить вартість системи. При тиску понад 3-х атмосфер підійде базова модель осмосу. Щоб виміряти тиск в домашніх умовах, візьміть 200-грамовий стакан для води. Відкрийте кран з холодною водою повністю. Підставте стакан під струмінь. Якщо за 1 секунду набирається Повний, в системі є заповітні 3 атмосфери. При тиску нижче 3-х атмосфер необхідно вибирати систему з підвищує насосом. Природно системи з насосом набагато дорожче. Так само для систем з насосом потрібно живлення від мережі 220 В.заздалегідь продумайте куди можна підключити систему до мережі.
Якщо у вас з крана тече вода з великою кількістю нерозчинних домішок, буде потрібно установка додаткового передфільтру у вигляді колби з поліпропіленовим картриджем. На сьогоднішній день ці колби стали дуже доступними. До того ж додатковий ступінь фільтрації продовжить ресурс ваших картриджів.

6) якими стандартами регулюється якість питної води?
Якість питної води на території України визначається нормативними документами:
СанПіН 2.1.4.1074-01. Питна вода.
ГОСТ 2874-82. Вода питна
На підставі цих документів можна і потрібно підбирати Системи очищення води. В основному це використовується для підбору систем очищення води після всіляких підземних джерел і свердловин.

7) правила експлуатації побутових фільтрів

При експлуатації побутових фільтрів для води завжди треба пам'ятати, що змінні модулі вимагають періодичної заміни. Необхідно проводити своєчасну заміну фільтруючих елементів. Адже, якщо довго не обсужівать фільтр, в ньому накопичується небезпечна кількість забруднень, які можуть потрапити в ваш організм після того як фільтр буде не в силах їх стримувати.
Швидкість фільтрації: стосується переважно проточних систем фільтрації. Виробник визначає рекомендовану швидкість фільтрації, при якій якість води буде відповідати заявленим паспортними даними. Якщо перевищити рекомендовану швидкість, то якість води на виході фільтра буде нижче. Чим більше і довше вода контактує з фільтром, тим більше домішок і шкідливих речовин залишиться в його товщі. Проста конструкція сучасних систем очищення води дозволяє самостійно проводити заміну картриджів. Під час заміни звертайте увагу на стан місць з'єднання. Якщо викликає підозру, то краще замінити деталь, тому що надалі це може стати причиною затоплення.

Стаття написана за допомогою фахівців компанії Аквадом

Коментарі/відгуки

Поки що немає коментарів