+38-093-283-60-82
ГоловнаОплата та доставкаСервісний центрБлогГарантіяКонтакти
RU UA

Чому вода каламутна? Що з нею робити?

0 відгуків.

Сторінку створено 16.07.22

почему вода мутная?Багато хто помічав як з крана тече каламутна вода. Перше що спадає на думку - треба встановити фільтр для води.

розібратися чому вода каламутна і що є тому причиною?
Основною складовою каламутності води - це всілякі органічні та неорганічні домішки. Найдрібніші частки зважені у питній воді виникають після розчинення твердих тіл. Збільшення ступеня каламутності води може виникати і через підвищений вміст карбонатів, марганцю, фотопланктону, водоростей, окисленого заліза та ін. Найчастіше найбільші частинки через час осідають на дно судини. Однак, колоїдні домішки ніколи в осад не випадають через повне розчинення у воді. Єдиний спосіб позбавлення від підвищеної каламутності – використання механічних фільтрів для води.
Прозорість води оцінюється за кількістю світла, що пропускається, і ступенем його поглинання. Норма для питної води 15 мг/л. Якщо ж каламутність води хоч трохи вище за цей показник, фільтр для води - перший засіб, який допоможе впоратися з проблемою.
Для уловлювання піску і дрібного гравію доцільніше використовувати сітчасті фільтри або промивні фільтри. Засипні фільтри здатні видаляти вже дрібніші частинки бруду. Ступінь очищення води фільтром значно збільшується, якщо засипка складається більш ніж з 2 шарів. А взагалі, фільтр для води підбирається в залежності від ступеня забрудненості води та від вимог до очищеної води.
За наявності каламутності неминуче наявність супутніх смаків та запахів. Гумінові речовини надає воді певної каламутності за рахунок повного розчинення. Така вода має неприродний запах і специфічний присмак. Розчинене залізо надає характерного в'яжучого, металевого присмаку.На каламутність води значною мірою впливає мікробіологічна складова. Адже організми переважно скупчуються саме на поверхні. А деякі пристосовані бактерії та віруси ховаються усередині зважених механічних частинок. У такому разі до вибору фільтра треба підійти з усією серйозністю, адже чим фільтр для води кращий, тим безпечніше вживати після нього очищену воду.
Навіть хлорування не здатне достатньо знезаразити каламутну воду від кишкових бактерій і багатьох вірусів. При хлоруванні каламутної води запускається механізм утворення вкрай небезпечних речовин – канцерогенів. Єдиним способом знезараження води у таких випадках – освітлення та знебарвлення води.
Людина на рівні інстинкту гидливо ставиться до каламутної та непрозорої води. З величини каламутності можна спрогнозувати також кількість органічних домішок. У будь-якому випадку воду з підвищеною каламутністю необхідно очищати фільтрами для води. Не варто економити на своєму здоров'ї, адже неякісна вода здатна завдати непоправних ушкоджень організму. Якщо у вас є сумніви при виборі фільтра, запитайте у менеджера магазину і він забезпечить вас вичерпною інформацією, адже менеджер постійно стикається з подібними питаннями і вже давно добре знає якість води у вашому регіоні.

Коментарі/відгуки

Поки що немає коментарів