+38-093-283-60-82
ГоловнаОплата та доставкаСервісний центрБлогГарантіяКонтакти
RU UA

У Води священна Роль!

0 відгуків.

Сторінку створено 09.07.22

Наше сприйняття сьогодні щодо води навіть близько не нагадує те, як наші предки ставилися до неї. А вони ставилися до неї дуже шанобливо, воду шанували як джерело життя.


У всіх релігіях та культурах, за всіх часів, існувала своя міфологія про воду. Але всі конфесії без винятку кажуть лише дно: вода — це сутність, жива субстанція, яка очищає тіло та душу. Ці другі властивості надають воді важливий, майже священний статус. Вона є ключовим елементом у багатьох релігійних церемоніях і ритуалах. Вода змиває не просто фізичний бруд — він позбавляє духовних тягарів. Вступивши у взаємодію Космосу з водою чи поринувши у воду, віруючий людина очищається від гріхів, від духовної нечистоти. У всьому світі існують обряд обмивання перед одруженням, відспівуванням, молитвою.


Жодна релігія, ні давня, ні сучасна, не відмовляла собі у тому, щоб якнайчастіше згадувати про всю священність води.

У стародавніх слов'ян існувала богиня Мокше, яку можна було побачити лише коли йшов дощ. Струмені під час дощу, вважалися волоссям Мокші. Мокша була праматір'ю всього живого для них — як людини, так і звіра.


У єгиптян була богиня Ізіда - богиня водної стихії, її вважали матір'ю всіх людей, що живуть. Стародавні ацтеки знали, що душа праведна після своєї смерті, поверталася в материнське лоно, чи тлалокан! Тлалока - таким було ім'я божества води.


Величезне значення воді надають і в ісламській культурі. Перед зверненням до Бога з молитвою мусульманин має пройти через ритуал обмивання. Іноді у мечетях є навіть спеціальні внутрішні дворики з басейном чи великим фонтаном посередині. Мечеть Кааба в Мецці, побудована просто над найдавнішим священним джерелом.Іслам — зародився в аравійських пустелях і тому зовсім не дивно, що в цій релігії вода набула особливо важливого, доповненого значення: якщо людину весь час оточує пил і сухість, то омивання водою стає винятковою подією, яку цілком можна прирівняти до духовного очищення. .


Важливе місце займає вода і індуїзмі. Для віруючого індуса будь-яка вода священна, а особливо річкова. В Індії поклоняються семи священних річок: Ямуна, Ганг, Годаварі, Нармада, Сарасваті та Сіндху. Хоча індуїзм у собі увібрав безліч релігійних течій, у яких є дещо спільне: збереження чистоти і уникнення взаємодії з повсякденним, як і фізичному й у духовному сенсі.


У буддизмі залишають воду на могилах спочатку для омивання, потім воду для пиття. На похороні воду наливають у глиняний глечик, його ставлять перед ченцем і померлим.


Ритуальне обмивання, в юдаїзмі, служить засобом для збереження чистоти та відновлення сил. Омовення можуть обмежитися миттям рук і ніг, але можуть полягати і в зануренні в «живу воду» - басейн з водою, її ще називають "міква" або природне водоймище: річку, море або струмок.


Основою синтоїзму, японської релігії - шанування ками, божеств не мають числа, що населяють гори, скелі, дерева і струмки. У синтоїзмі водоспади вважаються священними, так само вважається, що, ставши під водоспадом, людина очищається від духовної нечистоти.У багатьох китайських храмах, за давньою традицією будують водойми, через них перекидають зигзагоподібні мости, щоб по них не ступили духи, згідно з вченням фен-шуй - парфуми можуть перетнути воду лише по прямій лінії.


Після захоплення римлянами кельтських зеїель у Франції, Великобританії та Німеччині, найчастіше, на дні озер і річок. вони знаходили браслети і монети, якими місцеві жителі хотіли подякувати богам, а в повір'ї у кельтів, було те, що їхні боги живуть саме у воді!

Коментарі/відгуки

Поки що немає коментарів