Все про все
0 відгуків.Сторінку створено 16.07.22
У цій статті я постараюся максимально повно позначити особливості різних фільтрів для води і дати вичерпну інформацію з питань, що часто ставляться.
І так, почнемо огляд із фільтрів для води, які зараховані до групи "Насадки на кран". Саме ця категорія фільтрів є найдоступнішою для споживача. На сьогоднішній день їхня популярність постійно падає, проте саме цими фільтрами компанії-виробники фільтрів стали завойовувати ринок. Це і не дивно, адже при непристойно малих розмірах така насадка на кран здатна цілком ефективно очистити воду. Звісно, без нюансів тут не обійтися. Враховуючи малі габарити, якість води після фільтрів далека від ідеальної. Основним компонентом у них є пресоване або гранульоване активоване вугілля. Вугілля дуже ефективно поглинає хлор, органічні домішки, нафтопродукти, пестициди, нітрати та ін.
У кожному регіоні свої особливості води, тому для деяких цей фільтр підходить якнайкраще. Часто існує проблема зайвої жорсткості води, через що страждає сантехніка, посуд, водонагрівальні прилади і, плюс до всього, у нирках і жовчному, при споживанні такої води, утворюватимуться камені. Підвищена жорсткість води не має ні грама переваг, тому боротися з нею треба, а насадки на кран у своїй більшості не мають у складі фільтруючого завантаження компоненти, які можуть знизити жорсткість води.
Залежно від вартості насадки вони мають певний рівень комфорту. Ну наприклад, найпростіший і найдешевший фільтр треба буде щоразу накручувати на кран, якщо вам знадобиться чиста вода. У такому разі необхідно мати проміжну ємність для накопичення очищеної води.Більш дорогі моделі оснащені спеціальним механізмом, що дозволяє користуватися фільтром у будь-який момент. Достатньо повернути корпус самого фільтра або спеціальний перемикач, який спрямовує потік води в обхід фільтра або через фільтр (пристрій називається дивертор). Якщо вибирати між фільтром із поворотним корпусом або з дивертором, то тут суто справа смаку. Обидва види однаково надійні. Такі фільтри встановлюються один раз на кран і залишаються на ньому. Звичайно, їх дизайн розроблений з таким обліком, щоб не псувати естетичний вигляд, а скоріше навпаки.
Продуктивність очищеної води насадок на кран не велика через кількість фільтруючого завантаження. Також треба пам'ятати, що подавати сильний тиск на фільтр не рекомендується. Так він може дуже скоро вийти з ладу. Також пам'ятайте! Чим повільніше тече вода з фільтра, краще вона очищається. Все логічно, вода довше контактує з фільтром і відповідно відбувається більш глибоке очищення.
Явною перевагою фільтрів цієї категорії є вартість змінних елементів. Змінний модуль для насадки від компанії Гейзер коштує не більше 25 грн. та заявлений ресурс насадки 3000 л. Щоб не перевантажувати порівняннями та підрахунками просто скажу – це неймовірно дешево.
Наступний вид –фільтри глекового типу. Свого часу вони здобули просто приголомшливу популярність завдяки простоті використання і знову таки доступній ціні. Однак, вартість окремих моделей глеків може перевищувати 350 грн. Фільтр-глечик по істині один із найвдаліших варіантів, т.к. він вимагає особливих умов експлуатації. Він просто, універсальний та мобільний. Фільтр глечик не прив'язаний до крана з водою. Тобто. стояти він може будь-де. Влітку його можна зберігати в холодильнику. Тоді у вас завжди буде чиста, прохолодна та освіжаюча вода.
Фільтр-глечики користуються великою популярністю не лише серед домогосподарок. Сьогодні практично у кожному офісі стоїть такий фільтр. А для дачі фільтри цієї категорії, як кажуть, "те що лікар прописав". Виробники балують споживача різноманітністю модифікацій, форм, функціональності, колірної гами та ін. Існують прості моделі глеків, які складаються з трьох основних частин: кришка, лійка, глечик. Вони ж і найдоступніші, але при використанні такого глечика треба звикнути до того, що кожного разу для набору води необхідно знімати кришку. Більш дорога модель вже буде обладнана спеціальним заливним отвором, який відкривається простим рухом пальця або автоматично при торканні води. Зазвичай він виконаний у вигляді стилізованого лючка. Користуватися таким глечиком набагато зручніше.
У міру підвищення ціни, глечик матиме все більше переваг. Наприклад, індикатор ресурсу. Вони бувають механічними та електронними. Механічні індикатори досить зручні, т.к.Вам просто потрібно вручну встановити дату заміни картриджа. Буде таке нагадування, щоб не забути змінити модуль. А електронні індикатори (вони й дорожчі) розраховують ресурс касети залежно від кількості людей, які споживають воду. Німецький виробник Brita пішов ще далі та обладнав свої фільтри індикатором ресурсу, який за допомогою спеціальних електродів вважає точну кількість відфільтрованої води. Тоді ресурс касети буде передбачено максимально точно.
При виборі глечика варто звертати увагу на наявність силіконових вставок на дні глечика, т.к. це запобігатиме його ковзанню по мокрій поверхні. Важливим також і форма глека. Якщо ви прийшли в магазин, не соромтеся взяти глечик у руку. Так ви зможете зрозуміти наскільки зручним фільтр буде у використанні. На жаль деякі виробники настільки захоплюються дизайном глека, що просто забувають про зручності. У результаті, наповнений водою, такий глечик перевантажуватиме зап'ястя.
фільтр глечикового типу з електронним індикатором ресурсу
З недоліків фільтрів такого класу треба звернути увагу на матеріал, з якого вони виробляються, а це глянсова прозора пластмаса. Приблизно за рік експлуатації зовнішній вигляд глечика різко відрізняється від того, як він виглядав у день покупки. Під час використання його потрібно періодично мити, тому на ньому неминуче з'являються подряпини. Не можу не згадати про їхню крихкість. Враховуючи, що ви будете постійно переносити його в руці, то ризик впасти на стіл або на підлогу вкрай великий, в порівнянні з іншими фільтрами.Запасних частин на глеки немає у продажу. Прийде купувати його цілком.
Російська компанія Гейзер виділяється в цьому сегменті фільтрів моделлю глечика "Аміго" з удароміцної пластмаси, який не боїться падінь. До того ж пластик матовий, а значить не буде так сильно дряпатися. Такий глечик вам прослужить не один рік.
Що ж до якості та ступеня очищення, то фільтри-глечик типу значно перевершують насадки на кран. Секрет полягає в тому, що вода через касету з фільтром проходить під дією сил тяжіння, а не під натиском. Завдяки цьому вода тривалий час контактує із завантаженням картриджа та краще очищається. Змінні модулі до фільтрів глекового типу мають свої відмінності. Практично кожен із виробників намагається робити їх строго певного формату і це прив'язує вас до даної торгової марки. Але це не біда. Заповзятливі люди випускають змінні касети-аналоги, які підходять до тієї чи іншої марки фільтра. Як правило, такі "замінники" коштують дешевше, ніж оригінальні касети. Та й за якістю вони цілком здатні конкурувати. Сьогодні в Україні можна виділити 2 торгові марки, які випускають касети-аналоги – це Чиста Лінія та Fito-Filter. При покупці касет цих торгових марок у подарунок ви отримаєте кремнієвий мінералізатор (тм Чиста Лінія) або шунгітовий мінералізатор (тм Fito-Filter). Також хочу зауважити, що виробники виявили гнучкість та випускають касети орієнтовані на різні типи води. Можна придбати касету для води, де переважає залізо, для додаткового насичення води фтором, для жорсткої води, для м'якої води, а також касета може містити спеціальні бактерицидні добавки для знезараження води. Звичайно, ви можете не знати, яка вода тече з вашого крана. Не соромтеся та питайте продавців. Вони завжди знають про стан води у своєму регіоні.
Тепер трохи та фільтруючих завантаженнях.У касетах для фільтр глечиків використовується комбінована гранульована засипка. Традиційно, вона складається з активованого вугілля та іонообмінної смоли. Що робить активоване вугілля, ми вже знаємо.
Іонообмінна смола – це спеціальні полімерні гранули діаметром близько 1 мм, які здійснюють процес катіонообміну. Для початку уточню, що жорсткість води зазвичай визначається кількістю солей магнію та кальцію в ній. Саме солі цих металів випадають у вигляді накипу та утворюють каміння в організмі. Мікрогранули іонообмінної смоли містять у собі натрій. Під час контакту жорсткої води зі смолою відбувається обмін магнію та кальцію на натрій. Натрій не дає накипу і не шкодить здоров'ю. Також смола видаляє із води залізо, марганець та важкі метали. А якщо коротко – іонообмінна смола пом'якшує воду. Тобто. картриджі для фільтр-глечиків здійснюють комплексне очищення води.
Кожен із виробників прагне забезпечити свої фільтри чимось унікальним, щоб мати конкурентну перевагу. Тому у кожного виробника вода після фільтра буде різною на смак. Не варто переживати, смак води у всіх приємний, просто зі своєю особливістю. Такі спеціальні добавки надають додаткові властивості фільтру і повірте, тільки покращують якість.
Трапляються випадки, коли люди купують фільтр, а потім звертаються зі скаргою на те, що вода гірка на смак. Поскаржитись продавцю ви встигнете завжди і для початку краще попросити спробувати воду ще хоча б 2-х осіб. Якщо вода і для них гірка, сміливо вимагайте заміну касети як бракованою з посиланням на те, що інші люди підтвердили погану якість води.Але якщо гіркоту відчуваєте тільки Ви, на жаль, це знак не найкращий. Він свідчить про проблеми з вашим шлунком чи печінкою. У такій ситуації фільтр не винен, а скоріше навпаки, дозволив вам вчасно виявити проблему. Ще один аспект полягає в особливостях вашого організму. Якщо у вас підвищена кислотність або проблеми з нирками, краще придбати касети для звичайної водопровідної води, тому що в них менше іонообмінних смол. Під час пом'якшення змінюється PH рівень води та зміщується більше у бік кислої, а для хворих органів додаткове навантаження не бажане. До речі саме "окислення" води дозволяє кип'ятити воду без утворення накипу. Таку воду забезпечують не всі фільтри, а лише деякі. Згадайте, що ви робите для зняття накипу в чайнику, напевно, висипаєте лимонну кислоту у воду і кип'ятите. Тут такий самий принцип, але кислотність настільки незначна, що ідентифікувати її до смаку неможливо.
Ресурс касет для фільтр глечиків варіюється від 170 літрів до 500 літрів. Розраховувати на те, що після фільтр-глечика у вас перестане наростати накип у чайнику не варто. Найчастіше, звичайно ж, картриджі справляються із солями жорсткості у вашій воді, але й не рідкісні випадки, коли накип все одно утворюється.
Вартість фільтр-глечиків дуже демократична і на сьогоднішній день становить від 65 грн за глечик. У комплекті до кожного фільтра картридж додається.
Наступними у списку є колбові фільтри. У цій категорії я об'єдную фільтри настільні та фільтри, що встановлюються під мийку. Настільні фільтри становлять середню цінову категорію. Їхня вартість від 190 до 470 гривень. Розбіг в ціні серйозний і, відповідно, різна якість води на виході. Майже всі настільні фільтри без винятку комплектуються дивертором. Цей пристрій дозволяє використовувати фільтр не підключаючи його щоразу як потрібна вода. Як у випадку з насадками на кран, потрібно просто повернути спеціальну педаль і вода піде через фільтр. У цій категорії компанія Аквафор виділяється індивідуальними змінними модулями нестандартного формату. Треба сказати, що вони дуже висока якість, а сам фільтр цілком доступний. Інші виробники роблять фільтри на базі стандартної європейської колби формату 10SL. Насправді, формат давно вже став всесвітнім, але зародився саме в Європі. Перевага цього формату полягає в тому, що туди можна встановити модуль будь-якого іншого виробника. Адже могло статися так, що ви купили фільтр Бриз, а вода після нього вам не підійшла до смаку.Не проблема, чи можна поставити туди фільтр від компанії Гейзер. Він не підійшов? Пробуємо наступний, і таке інше. Одним словом, настільні фільтри характерні універсальністю. Щоправда, компанія Гейзер випускає модифікації, де встановлено модуль Арагон. Цей картридж має спеціальне різьблення на торці. Відповідне різьблення та всередині колби. Ось вона і заважає встановити туди стандартний модуль 10SL. Але, як не дивно, модуль Арагон можна встановити в будь-яку колбу формату 10SL. Власне варіацій дизайну, враховуючи стандарт колби, не так вже й багато.
При виборі таких фільтрів слід звертати увагу на начинку. І знову, виробники намагаються комплектувати фільтри картриджами із комбінованими властивостями. Тобто. щоб один картридж робив усе. Найкраще це вдалося продати компанії Гейзер. Звідси і їхня висока вартість. Але якщо ми хочемо справді високої якості, то ціна не має значення. Конкурентна перевага фільтрів Гейзера полягає у використанні матеріалу Арагон. Щоб не перераховувати масу позитивних характеристик. Досить сказати, що цей матеріал по праву заслуговує на повагу, т.к. розроблений військовими та згодом його постійно покращують, а аналогів у світі Арагон не має. Плюс до всього, його унікальна конструкція дозволяє встановлювати спеціальні вставки всередину картриджа для посилення ефекту очищення від хлору (вугільна вставка) або від солей жорсткості (вставка з іонообмінною смолою). А в нижню частину картриджа можна доустановити вставку, яка додатково насичуватиме воду іонами водню. Цей додатковий захід збільшує надійність захисту від накипу.
Зазвичай, коли люди роблять заміну картриджів у настільних фільтрах, вони беруть якийсь однокомпонентний картридж. Тобто. або він складається з одного вугілля або з чогось іншого. Так робити не рекомендується, тому що у будь-якому очищенні води важливий комплексний підхід. Воду необхідно очищати від хлору і від важких металів і від механічних домішок. Знову рекомендую вам поцікавитися у продавця, що краще взяти на заміну або просто поставити оригінальний картридж, якщо якість води після нього підходить. Ресурс картриджів у таких фільтрах також варіабельний. Зазвичай він не менше 1500 літрів і може сягати 7000 літрів. Але не варто думати, що 7000 л вам вистачить на 3 роки. Використовувати будь-який елемент, що фільтрує, більше 12 місяців не рекомендується. Це пов'язано з тим, що за 12 місяців патогенні організми, що потрапили в пастку фільтра, досягають такої кількості, що фільтр краще міняти від гріха подалі.
Інші фільтри для води можна поєднати одним словом - "підмийні". Їх відрізняє різна технологія очищення та кількість щаблів фільтрації. Першими розглянемо одноступінчасті фільтри. З ними визначитися із вибором дуже просто.Тільки компанії Аквафор та Гейзер випускають такі фільтри. Корпуси виробляють із харчової нержавіючої сталі, із зручним кріпленням, яке дозволяє за лічені хвилини зробити заміну модуля. Фільтри обох компаній знаходяться в одній ціновій категорії та відрізняються лише ступенем очищення. Фільтр компанії "Аквафор" орієнтований на очищення м'якої води. А ось фільтр компанії Гейзер здійснює очищення води за широким спектром забруднень, включаючи вкрай ефективне знезараження води. Тому не виключено, що ваш вибір схилитиметься саме у бік фільтра компанії Гейзер.
Далі розглянемо дво-, три- та чотириступінчасті фільтри. Триступінчасті складаються із трьох колб. Це цілком логічно із назви. Кожна колба фільтра містить певний картридж, який орієнтований на боротьбу з окремим видом забруднення. Вже стало традицією встановлювати в першу колбу картридж із поліпропілену, який завдяки безладному сплетенню волокон утворює непереборну перешкоду для нерозчинних домішок. Вони також називаються механічними домішками та складаються зі шматочків іржі, піску, глини, мулу тощо. Поліпропіленові картриджі бувають із різним рейтингом фільтрації. Зазвичай системи ставлять картриджі з діаметром пор 5 мкм. Вартість таких картриджів скандально низька, тому виробники рекомендують їх міняти раз на 3 місяці. Якщо система для регіону з жорсткою водою, то другий ступінь обов'язково міститиме картридж з іонообмінною смолою (можливі деякі добавки у вигляді завантаження KDF, які посилюють дію смоли). Він очищає воду суто від солей твердості.Великий обсяг картриджа дозволяє досягати ефективного пом'якшення води. Ну і звичайно, обов'язкова складова будь-якого фільтра - картридж з активованого вугілля. Це пресоване вугілля, яке завдяки щільній структурі, крім своїх стандартних властивостей, додатково затримує механічні домішки розміром до 1 мкм. Як бачите з прикладу, кожен ступінь націлений строго на певне забруднення. Великий обсяг фільтруючого матеріалу збільшує швидкість фільтрації та її якість порівняно з вищеописаними фільтрами. Виробники і тут підлаштовуються під особливості води в різних регіонах та комплектують системи різними модулями. Так, фільтр може бути укомплектований для очищення м'якої води, жорсткої та залізистої. Також є модифікації, які гарантують високий рівень очищення води від бактерій та вірусів. Слід зазначити, що ця категорія фільтрів характерна використанням найсучасніших технологій очищення води. Компанія Аквафор, наприклад, застосовує матеріал Аквален двох модифікацій. Він є іонообмінним волокном, яке поглинає іони важких металів, а модифікація з добавкою срібла захищає від бактерій і вірусів. А ось компанія Гейзер є безпрецедентним лідером технологій очищення. Вони розробляють та успішно впроваджують унікальні новинки. Наприклад, Арагон Біо (про Арагон я говорив раніше) здатний на 100% захистити від бактерій та вірусів завдяки біоцидній добавкі. Фільтри саме із цими картриджами є найактуальнішими для сімей, де є маленькі діти. Також компанія розробила та успішно впровадила вуглецеве волокно.Картридж став на заміну звичайним вугільним модулям. Його сорбційні здібності по істині вражають, а ресурс незрівнянно більший, ніж у будь-яких інших модулів такого типу. Перераховувати переваги того чи іншого виробника, можна нескінченно.
Ситуація з ресурсом більшості підмийних фільтрів така сама. Не рекомендується використовувати більше 12 місяців, але є винятки. Хочу також звернути вашу увагу, що існують системи, де встановлені картриджі, що регенеруються. Тобто. після закінчення ресурсу, можна відновити його фільтруючі властивості. Регенерація - процес не складний і здійснити його в домашніх умовах не складе труднощів. В інструкціях до фільтрів детально описаний процес відновлення картриджа, якщо такий є в комплектації. На що треба дивитися при покупці підмийних фільтрів? На ціну! Краще буде вибрати фільтр дорожчий за найдешевший. чому? Так, у дешевому фільтрі будуть і дешеві картриджі. Звідси і низька якість очищеної води, чого дивуватися не варто. Відповідно і мізерно малий ресурс картриджів зазвичай близько 3-х місяців. З часом, якщо картриджі стандартного розміру 10SL, у фільтр можна встановити картриджі дорожче.
Ось, до речі, невеликий лікнеп за ресурсом картриджів. Виробник на упаковці пише, наприклад, 6000 л. Ресурс вказаний з урахуванням очищення води, яка була під рукою у виробника, а вода може різнитися за складом навіть у сусідніх будинках. Тому реальний ресурс рідко збігається з тим, що написано. Але є обмеження і за терміном служби. Найчастіше це 12 місяців і не більше. Випити 6000-7000 літрів навіть великій родині за цей період неможливо (витрачено буде 2-3 тис. літрів максимум). Таким чином, завдяки "запасу міцності" виробники забезпечують максимально високу якість води протягом усіх 12 місяців.Для оцінки ресурсу раджу покладатися на смакові рецептори. Вони точніше будь-яких приладів і записів підкажуть про необхідність заміни картриджів.
Однак, на мій погляд, важливіше не стільки якість картриджів, які в разі чого можна поміняти, а якість пластмаси. Якщо пластик низької якості, існує ризик того, що колба рано чи пізно просто лусне. Це може супроводжуватися характерною бавовною, але може статися і без жодного звуку. Далі сценарій розвитку подій цілком передбачуваний – затопимо сусідів, зіпсуємо ремонт їм, собі та проробимо дірку у бюджеті. Щоб не опинитися в такій ситуації можна позбутися дешево і купити аквадозор. Він знаходиться на підлозі під фільтром. Якщо починається текти, прилад намокає та голосно сигналізує. Але якщо це відбувається вночі, можна і гармату не почути, тому надійним способом є покупка перевірених часом фільтрів.
Щоб візуально оцінити міцність системи, дивіться на товщину пластмас колб. Колби з товстого шару пластмаси значно міцніші. Компанія Аквафор розробила волокнисту пластмасу, яка за порівняно малої товщини витримує разючі навантаження. Товщина пластмаси – це не все. Важливим є питання придатності матеріалу для контакту з харчовими продуктами. Вітчизняні фільтри сумнівів викликати у вас не повинні, але є і середньоазіатський продукт, якість якого в окремих винятках прийнятна. Якщо ви людина без комплексів, то в магазині можете вимагати відкрити колбу фільтра, що сподобався, щоб понюхати її всередині. Так-так, саме понюхати.Системи переважно продаються в герметичному стані і всі запахи всередині концентруються. Якщо у неї різкий запах, який можна порівняти з органічними відходами, то все стане зрозумілим навіть без моїх пояснень. Подумайте, адже вода, проходячи через ці колби, вбирає ці випаровування. А якщо фільтр простояв ніч, вода в ньому могла накопичити велику кількість цих випарів.
По картриджах та пластмасі розібралися, а тепер за кількістю ступенів. Деякі досі випускають фільтри лише з двома ступенями. Вони підходять у тому випадку, якщо у вас вже стоїть попереднє очищення води на магістралі, що підводить. Чотирьохступінчасті мають саме таку кількість ступенів з 2-х причин. Або встановлено додатковий ступінь фільтрації у вигляді мінералізатора або додаткового вугілля, або це система з ультрафільтраційною мембраною.
Умовно фільтрацію води можна розділити на кілька, так би мовити, ступенів: груба фільтрація, мікрофільтрація, ультрафільтрація і фільтрація за технологією зворотного осмосу. Такий поділ означає величину часток, що затримуються. Вважається, що ультрафільтрація є золотою серединою між зворотними осмосами (де відбувається практично повне знесолення води) і триступінчастими (де ступінь очищення недостатньо хороша з погляду бактеріологічної безпеки). Ультрафільтраційні мембрани є пучок удвічі складених трубок. Вода під тиском проникає через стінки трубок і прямує до виходу. Перевага тут полягає в діаметрі пір, через які проходить вода. Вони такі малі, що патогенні мікроорганізми практично не мають шансів просочитися. Однак ультрафільтраційні мембрани не гарантують абсолютного видалення вірусів. система зворотного осмосу
І ось ми підібралися до зворотних осмосів. Без зайвої скромності скажу, що це фільтр, що найбільш обговорюється. Маса інформації як за цю технологію, за і проти. Між собою сперечаються навіть лікарі, що вже змушує задуматися про користь чи шкоду. Але про це написана окрема стаття з якою можна ознайомитися у нас на сайті. З
приводу корпусів зворотних осмосів складається така ж історія, як і з вищеописаними фільтрами. Особливість систем зворотного осмосу полягає у очищенні води на молекулярному рівні. Забезпечує це лише один елемент - зворотноосмотична мембрана. Її пори за розміром збігаються з діаметром пор молекул води. Що гарантує дуже високий рівень очищення. Однак дрібні пори швидко заб'ються великими частинками. Тому всі системи зворотного осмосу оснащені системою передфільтрів. Це звичайні колби стандартного формату, де встановлені картриджі, орієнтовані на цілком певні забруднення: механічні домішки і хлор. Механічні частинки великого розміру при попаданні у зворотноосмотичну мембрану просто засмічують її. Але це ще не так страшно, тому що мембрана все-таки здатна самоочищатися. Особливу небезпеку є хлор, який міститься практично в будь-якій воді. Хлор руйнує структуру мембрани та її пори стають такого розміру, що не здатні утримувати забруднення. Тому дуже важливо добре очистити воду від хлору. Компанія Гейзер, наприклад, не економить на передфільтрах і встановлює аж два пресованих вугілля. По-перше, вони в рази краще очистять воду від хлору, ніж один картридж, а по-друге діаметр пір цих картриджів всього 0,6 мкм (аналоги виробляються лише до 1 мкм). Така перевага дає можливість зберегти мембрану якомога довше, і вона прослужить близько 3-х років, а якщо у вас гарний тиск у системі, і того довше.
На мембрану лягає величезне навантаження по очищенню води і потрібно виконати одну, але дуже важливу умову для експлуатації фільтра, необхідний тиск у системі водопостачання хоча б 3 атм. Якщо тиск нижчий, не біда, купуємо осмос із додатковим насосом. Відразу попереджаю, що ціна відрізнятиметься приблизно у 1000 грн., що по кишені не всім. І знову таки не біда. Практично всі осмоси за замовчуванням комплектуються мембранами з продуктивністю 50 галонів на добу (196 літрів на добу). Вони і вимагають тиск 3 атм. Але можна, якщо це можливо, домовитись про встановлення за доплату мембрани 100 галонів. Вона може працювати при тиску від 1,5 атм. Але тоді в накопичувальний бак набиратиметься значно менше води. Але в будь-якому випадку використовувати осмос при тиску 2 атм. не рекомендується. Краще вже витратитися на осмос із помпою або зупинити свій вибір на триступінчастому фільтрі. Чим вище тиск у мережі, тим краще самоочищається мембрана в системі зворотного осмосу. Тим, відповідно, більший її термін служби.
При покупці осмосу з помпою відразу розраховуйте, як і куди ви підведете розетку, адже фільтр використовує електрику для насоса. Боятися поразки електричним струмом годі було, т.к. насоси розроблені для відповідного середовища експлуатації та дуже надійні. Вас не б'є струмом вода вдома? Адже в кожному будинку стоїть насосне обладнання, а там зовсім інші напруги та струми, ніж у насосі зворотного осмосу.
Кожен зворотний осмос комплектується накопичувальним баком. Справа в тому, що продуктивність осмосів мала і найоптимальнішим рішенням є її запасання про запас.У баку встановлено гумову мембрану, яка розтягується в міру наповнення. Між мембраною бака та його стінками закачано повітря для створення тиску. Тому навіть якщо у вас відключили воду, ви все одно отримуватимете воду з бака під тиском. Системи зворотного осмосу можуть комплектуватися додатковими ступенями очищення, які структурувати воду або мінералізувати. Якщо ви поспішили з покупкою і придбали систему без мінералізатора, не страшно, все це можна встановити в будь-який момент часу.
Системи зворотного осмосу є найдорожчими фільтрами для води, але вони забезпечують високу якість води протягом усього ресурсу. З такими фільтрами слово накип випаде з вашого побуту, тому що солі жорсткості видалятимуться на молекулярному рівні. Що цікаво, щорічні витрати на систему зворотного осмосу дещо нижчі, ніж на триступінчастий фільтр середньої вартості. Також хочу розвіяти ваші сумніви щодо марнотратства зворотних осмосів. Для незнаючих конструктивні особливості осмосів передбачають злив води в каналізацію. Тобто. під час фільтрації частина води виходить очищеною, інша частина разом брудом зливається в дренаж. Завдяки цьому мембран має такий гігантський термін служби. Співвідношення очищеної/брудної води в побутових осмосах приблизно 40-30/60-70%. Ці цифри не варті переживань, тому що кількість очищеної води за рік не така велика, як здається. Як то я підраховував скільки піде води в дренаж для однієї сім'ї з 5 людей. У грошовому еквіваленті це вийшло у кумедні 50 гривень... і це за рік! Робіть висновки.Тепер загалом про комплектацію фільтрів.
У наш час усі виробники для підмийних систем використовують всесвітній стандарт швидкознімного з'єднання John Guest. Напрочуд простий, вкрай ефективний і неймовірно надійний спосіб з'єднання. Цей роз'єм використовується для підключення пластикових трубок, що підводять і відводять воду. Багато хто бояться, коли бачать тонку трубку. Боятися, що вона не витримає тиску в системі. Враховуючи, що діаметр трубки дуже не значний, а пластмаса є високоміцною, то прорив просто виключений. Якщо пам'ятаєте з курсу гідравліки: труби малого діаметра витримують значно більший тиск, ніж труби з більшим діаметром. Пояснюється це малою площею внутрішньої поверхні.
Підключення фільтрів до водопроводу здійснюється через трійник. Його вигляд та конфігурація може бути різною. І тут немає особливих застережень. До трійника додається запірний кран. Все разом це називається вузлом уведення. І трійник і кран мають бути з металу. Аквафор, наприклад, комплектує деякі свої фільтри тупиковим пластиковим вузлом введення, що не дуже зручно і вимагає згодом додаткових витрат. Кран у вузлі введення необхідний для того, щоб ви могли перекрити подачу води на фільтр для заміни картриджів.
З фільтра вода виводиться через спеціальний кран, який також включений до стандартної комплектації будь-якого підмийного фільтра. Бувають дешеві педальні крани. Вони максимально прості, але практика показала, що вони виходять із ладу частіше. Тому найчастіше фільтри комплектують краном з напівповоротним керамічним запірним механізмом. Вони мають високий ступінь надійності від протікання. У стандартну комплектацію фільтра завжди входять усі фітинги для підключення і, як правило, потреби у додаткових деталях не виникає. Також фільтр обов'язково має бути укомплектований ключем для колб. Якщо його немає, не соромтеся та вимагайте, він має бути і це написано у кожному паспорті для фільтра. Справа в тому, що деякі хитрі торговці виймають ключі для колб, щоб ви неминуче звернулися по послуги майстра для заміни фільтрів. Якщо ви можете і хочете, то зробити заміну картриджів самому цілком реально, як, власне, і монтаж фільтра під мийку. Правда при індивідуальній установці системи ви втрачаєте будь-яку гарантію на товар. Пам'ятайте про це! На щастя, сьогодні практично всі пропонують послуги безкоштовної доставки та встановлення фільтрів вартістю понад 800 грн, наприклад. До речі, жоден продавець та виробник не забезпечує гарантію на фільтруючі модулі. Дивного тут нічого нема. Припустимо, ви встановили сьогодні фільтр, а завтра ваш сусід став міняти труби, внаслідок чого до системи водопостачання потрапила велика кількість великого сміття. Модулі можуть просто забитися. Після покупки фільтра уважно вивчіть інструкцію з експлуатації.Це не телевізор, де і так усім зрозуміло без жодних інструкцій. Це технологічно складний продукт, який потребує догляду.
Якщо ви поїхали на відпочинок або до родичів, обов'язково перекривайте кран, що подає воду на фільтр. Якщо ваша відсутність тривала понад 2 тижні, картриджі доведеться поміняти. Вони псуються, якщо не працюють. Чому? Модулі збирають багато забруднень, серед яких і живі мікроорганізми. За відсутності руху води вони виявляються в ідеальних умовах для розмноження.
До речі, іноді я стикаюся з людьми, які впевнені, що купивши всі запчастини окремо – вони зберуть добрий та дешевий фільтр. Це глибоке оману і завжди дешевше купити цілу систему.
Коментарі/відгуки
Поки що немає коментарів