Теорія безпеки
0 відгуків.Сторінку створено 29.08.15
Шкода від важких металів!
Тяжкі метали – присутні в організмі людини, але в вкрай малих дозах. Їх незначний вміст безпечний, а деякі з них навіть включені до складу вітамінно-мінерального комплексу, а це означає, що вони потрібні для нормальної життєдіяльності організму. Але відкладення в організмі, у вигляді важких металів, може призвести до плачевних наслідків.
По -перше, давайте визначимося які саме метали вважаються важкими:
ртуть ( Hg),
алюміній (Al),
свинець (Pb),
хром (Cr),
кадмій (Cd),
залізо (Fe),
мідь (Cu),
цинк (Zn),
марганець (Mn),
миш'як (As),
стронцій (Sr),
нікель (Ni) та талій (Ti).
Ці метали потрапляють в організм через шкіру або повітряно-краплинним шляхом, а також через шлунково-кишковий тракт. У великій кількості важкі метали змінюють нуклеїнові кислоти і структуру білків, впливають на обмін речовин, викликають мутації, порушують проникність клітинних мембран та їх ст.
Ці метали потрапляють в організм через шкіру або повітряно-краплинним шляхом, а так само через шлунково- кишечник. У великій кількості важкі метали змінюють нуклеїнові кислоти і структуру білків, впливають на обмін речовин, викликають мутації, порушують проникність клітинних мембран та їх структуру, викликає серйозні порушення роботи внутрішніх органів.
Тобто за фактом, важкі метали ведуть до ослаблення репродуктивної функції, гострих захворювань і навіть смерті. >
Надлишок заліза в організмі, порушує обмін речовин, алюмінія – викликає енцефалопатію у людей із захворюваннями нирок та хвороби Альцгеймера.
Хром - викликає рак легенів, хлорид кобальту – кардіоміопатію, марганець – хвороба Паркінсона, нікель – алергію і навіть рак легенів.
Селен - викликає гепатит (запалення печінки), випадання волосся, депігментацію (зміни кольору шкіри) та нейропатії (захворювання периферичної нервової системи). Підвищений вміст олова - викликає рухові та важкі психічні розлади.
Талій та свинець - викликають важкі отруєння, кадмій – хвороба Ітаї-Ітаї (кістки стають крихкими).Стронцій - підвищує ламкість кісток, миш'як - призводить до м'язових спазмів, гострої нирково-печінкової недостатності , втрати свідомості і навіть комі!
Важкі метали найчастіше потрапляють в організм разом із забрудненою водою і їжею . Це овочі, які були вирощені із застосуванням неприпустимих хімічних добрив, або риба, виловлена в водоймища з перевищеною концентрацією важких металів, або ВОДА, заражена різними відходами гірничорудних або гірничопереробних підприємств.
Коментарі/відгуки
Поки що немає коментарів